1. Jaké jsou nároky na skladování jídel?

Jídla AdventureMenu lze skladovat v běžných domácích podmínkách ideálně v teplotách 1 až 30°C, v suchu a temnu. Při těchto podmínkách garantujeme trvanlivost 3 roky.

 

2. Co když jedu do míst, kde je teplota mnohem vyšší než 30°C? Jak dlouho mi tam jídla vydrží a nehrozí jejich zkáza?

Krátkodobě lze jídla vystavit i mnohem vyšším teplotám okolo 50°C. Jídla jsou testována při afrických dálkových rally, kde jídla vydržela bez jediného problému i 30dní. V těchto případech pouze nedoporučujeme jídla po takovéto cestě dále skladovat.

 

3. Jak mám nakládat s použitou samoohřevnou kapslí? Nechci s sebou brát použité kapsle.

Samoohřevné kapsle jsou po použití (po chemické reakci) životnímu prostředí nezávadné. Lze je tedy buďto vyhodit do směsného odpadu, nebo i zahrabat v přírodě. Plastový obal samoohřevné kapsle vyhazujte do plastů.

 

4. Jak jsou jídla konzervována, když neobsahují žádné chemické konzervanty?

Jídla jsou konzervována pomocí sterilace. Principem tohoto způsobu uchování potravin je působení teploty nad 100°C po určitou dobu, během které se zničí zdraví škodlivé mikroorganismy. Následně je jídlo prudce zchlazeno, čímž se docílí zachování vitamínů a minerálů.

 

5. Přidává se do jídla nějaká voda?

Ne. Jídla AdventureMenu jsou kompletně připravená ke konzumaci a jelikož jsou sterilovaná a ne sušená, nepřidává se do nich žádná voda.

 

6. Jakým jiným způsobem, než pomocí Samoohřevu se dají jídla ohřívat?

Jídla se dají ohřát dalšími dvěma způsoby:

  1. Vložit celý sáček do horké vodní lázně a ohřívat po dobu cca 10 minut.
  2. Vyklopit obsah sáčku do ešusu, nebo na pánev a prohřát po dobu cca 2 minuty.

 

7. Samoohřev mi dostatečně neohřál jídlo.

Ve valné většině případů je příliš moc vody v ohřevu. Zde platí na plno rčení "méně je někdy více". Protože ohřev je vypočítán na přesné množství vody, kterou dokáže ohřát na 100°C, větší množství vody pouze zapříčiní to, že se ohřev tzv. utopí a nevytvoří potřebnou teplotu a tím pádem i páru, která jídlo ohřívá.
Přitom odměření správného množství je velmi jednoduché. Do prázdného sáčku, který Vám zbyde po samoohřevné kapsli nalijte vodu po rysku 60ml (150ml u 50g ohřevu) a toto přesné množství poté přilijte do zipper-bagu s umístěnou ohřevnou kapslí a jídlem. Teplé jídlo máte takto zaručeno:)

 

8. V čem spočívají hlavní výhody Adventure Menu (ADM) oproti levnějším konzervovaným jídlům?

Jídlo ADM není konzervováno v klasickém slova smyslu, ale je sterilováno pomocí celosvětově uznaného patentu zcela bez konzervantů, emulgátorů a dalších chemických látek, které jídlo sice konzervují, ale zatěžují lidský organismus, způsobují problémy s trávením a snižují výživovou (energetickou) hodnotu jídla.
Ručně dělané jídlo je vařeno z nejlepších českých surovin, které jsou vyráběny na zakázku, zcela přírodně. Neobsahuje žádné polotovary, ale jedná se o hotové plnohodnotné domácí jídlo a díky absenci chemických přísad si zachovává svou přirozenou chuť i vůni. Díky ekologickému systému samoohřevu (bez ohně či elektřiny) můžete jídlo ohřát a plnohodnotně se najíst prakticky kdekoli: na túrách, v autě, na sjezdovce, na vodě, ve stanu, na chatě...
I bez konzervačních látek vydrží jídlo čerstvé tři roky. Tato „záruční“ doba bude ale do budoucna pravděpodobně zvýšena, je vyzkoušené, že jídlo vydrží čerstvé až osm let.

 

9. Jaké jsou další výhody – oproti tradičnímu vaření?

Ušetříte čas! Těšíte se na dovolenou, na víkend, nebo prostě jen na výlet s přáteli či rodinou a nechcete drahocenný čas trávit vařením. Nebo na vaření (v kempu, na túře) nemáte prostě prostor a prostředky. Přesto nechcete sebe ani rodinu odbývat polotovary či konzervami, které bývají těžko stravitelné, nedodávají energii a nebývají příliš chutné. Proto je zde varianta jídla ADM, které je chutné, plnohodnotné a za pár minut hotové.

 

10. Je toto jídlo určené pouze pro náročné expedice a extrémní outdoorové sportovce?

Nikoli. Název jídla sice evokuje vztah k dobrodružství, k expedicím a náročným výpravám, ale poctivé české jídlo s rychlou přípravou užijete prakticky kdekoli a kdykoli. Můžete jej vzít na výlety, na lyže, na vodu, do kempu, ale stejně dobře jej můžete mít uložené (klidně tři roky) ve spíži na chatě či chalupě. Když v pátek po práci přijedete, nemusíte se zdržovat vařením. Stejně tak se vám nemusí chtít vařit doma večer po práci, či druhý den po večírku.

Jídlo ADM můžete vozit v autě pro případ, že zůstanete uvězněni v koloně, nebo se z jiných neočekávaných důvodů nedostanete včas z bodu A do bodu B.

Zároveň je jídlo ADM perfektní pro vytvoření si základních zásob potravin pro jakékoli krizové situace, při které zkolabuje zásobování (rozsáhlý a dlouhodobý výpadek elektřiny – tzv. blackout, válečný stav, živelná katastrofa apod.). Tyto situace se sice na první pohled jeví velice nepravděpodobné, ale stát se, bohužel, mohou.

Sušené maso Jerky je pak skvělým výživovým doplňkem, zdrojem energie a bílkovin, které můžete nosit v kapse a žvýkat místo žvýkačky opravdu kdekoli.

 

11. Je možné, že vydrží ještě déle než tři roky?

Ano, jídlo ADM vydrží čerstvé mnohem delší dobu. Do budoucna plánujeme zvýšit trvanlivost až na šest let. Ale je vyzkoušené, že jídlo zůstává čerstvé a vhodné ke konzumaci i po osmi letech.

 

12. Jak se musí ADM skladovat? Mohu jej dát do mrazáku?

Jídlo ADM není nutné skladovat v mrazáku. Naopak: nedoporučuje se to. Doporučujeme skladovat v suchém a temném prostředí s teplotou 1-30°C. Ale jídla jsou úspěšně testována i v extrémních podmínkách (poušť na Rallye Dakar, kde teplota běžně přesahuje 50°C). Po otevření jídlo skladujte v chladničce a spotřebujte do 48 hodin.

 

13. Máte nějaké reference? Kdo jídlo používá?

Adventure Menu intenzivně spolupracuje s extrémními sportovci, kteří potřebují kvalitní a trvanlivé jídlo pro extrémní podmínky. Jsou jimi závodníci na Rallye Dakar Míla Janáček a Lukáš Kvapil a další jezdci týmu KM Racing. Ale zároveň ADM spolupracuje se všemi milovníky outdoorových aktivit, jako jen například moderátorka Lucie Výborná.

Divize distribuce | Naše značky Ledlenser, Leatherman, Wiley X, Setolite
Copyright © 2019 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena